Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelerimiz
Değişim Programları
Tüm Programlar
Başvuru
CIF Deneyimleri
CIF Conference'13
CIF Turkey Banner
Galeri
Bağlantılar
İletişim 


World News Spring 2015

 

 

Sosyal medyada CIF Turkey'i
Takip Edin

 

 

 
   

 

SOSYAL HİZMET ALANINDA ÇALIŞANLAR DERNEĞİ

Yurt Dışında Mesleki Gözlem ve İnceleme Fırsatı!

2018 Yılında CIF (Council of International Fellowship) Uluslararası Dostluk Konseyi’nin A.B.D., Almanya, Arjantin, Avusturya, Baltık Ülkeleri (Litvanya-Letonya-Estonya), Fransa, Finlandiya-Rusya, Hindistan, İskoçya, İsveç, İsrail, İtalya-Slovenya, Nepal, Norveç, Tanzanya, Hollanda, Yeni Zelanda ve Yunanistan’da;


2-8 hafta arasında değişen sürelerle gerçekleştirilecek mesleki ve kültürel değişim programına katılım için başvurular başlamıştır.

BAŞVURU İÇİN ÖN KOŞULLAR

 • Sosyal hizmetler alanında hizmet veren mesleklerden birinde en az lisans derecesine sahip olmak.
  (Sosyal Hizmet, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Eğitim ve Sağlık Bilimleri vb.)

 • Sosyal hizmet alanında en az 2 yıl çalışmış olmak,

 • Program dili genelde İngilizce olduğundan, programı izleyebilecek, mesleki bilgi ve deneyimlerini aktarabilecek düzeyde İngilizce bilmek. (Arjantin'de İspanyolca; Fransa’da Fransızca bilgisi aranmaktadır.)
   

BAŞVURU SÜRECİ

 • CIF uluslararası mesleki değişim programları düzenleyen ülkeler, doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Sosyal Hizmet Alanında Çalışanlar Derneği (CIF Turkey) tarafından mülakat yapılması, adayın değerlendirilmesi ve bir referans mektubuyla adayların ülkelere önerilmesi gerekmektedir. Bu nedenle adayları tanımak, beklentilerini, mesleki hedeflerini öğrenmek, yabancı dil anlama, konuşma ve okuma-yazma pratiklerini anlamak amacıyla CIF Turkey üyeleri tarafından adaylarla mülakat yapılmaktadır. Mülakatın bir bölümü İngilizce olarak gerçekleştirilmektedir.
   

 • Mülakat sonucunda programa uygunluğu belirlenen adayların başvuruları ülkelere iletilecektir. Ülkeler kendi şartlarına göre seçim yapacak ve adayı programlarına kabul veya red ettiklerini bildirecektir. Sonuçlar adaylara ülkeler ve CIF Turkey tarafından duyurulacaktır.
   

 • Uygun adaylar ülkelere önerilmeden önce çalıştıkları kurumlardan program süresince izinli olacaklarını belgelemek zorundadır.
   

 • Mülakat öncesi başvuru süreciyle ilgili olarak, İstanbul'dan Demet GÜLALDI (0532 628 13 27) ile, İzmir'den Rana DAYIOĞLU OYMAN (0 532 570 58 48) ile, Ankara ve diğer illerden Emine KOÇ (0506 343 57 54) ile bağlantı kurarak ön bilgi alabilirler.


  Programlar hakkında ayrıntılı bilgi için:

http://www.cifturkey.org/tumprogramlar.htm
http://www.cifinternational.com/?page_id=17


Son Başvuru Tarihi:
12 Ekim 2017

Mülakat Tarihi:  15 Ekim 2017 (Mülakat saati adaylara e-mail yoluyla bildirilecektir)

Mülakat Adresi:  Fidanlık Mah. Ataç 1 Sok. No:29/17 Kızılay - Ankara
                       (Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği)

Mülakat Ücreti:  100 TL (Mülakat sırasında alınacaktır)

Sonuç Açıklama: 22 Ekim 2017

 

MÜLAKATA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARIN;

Mülakata katılmak isteyen adayların özgeçmişleriyle birlikte başvuru formunu en geç 12 Ekim 2017 tarihine kadar cifturkey@cifturkey.org adreslerine göndermeleri, ön eleme sonrası mülakat çağrısı alıp almadıklarını e-mail yoluyla takip etmeleri gerekmektedir.


ÖN BAŞVURU FORMU (Mülakat İçin)

BAŞVURU FORMU (Mülakatın Geçilmesi Durumunda)